Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

THE GLORY

1 yıl önce 110 okuma
Okunma Süresi: 2 dakika

“Bazen nefret, özlemi andırır.”

Birinden hiç nefret ettiniz mi? Nefret derken katıksız bir nefretten bahsediyorum. Tüm hayatınızı yaşamanıza engel olacak boyutta bir nefret… Bir anlığına güldüğünüzde bile vücudunuzun insanlaşmasından korkacak boyutta bir nefret beslediniz mi birilerine karşı? Kocaman bir duvar inşa ettiniz mi insanlarla aranıza? Kimseye aranızdaki o duvarı yıkmaya izin verememek ne demek bilir misiniz? Size yaklaşmak isteyen herkesten korkup en çok da kendinizde insani duygular oluşturmalarına neden olacaklar diye tüm tırnaklarınızla saldırdınız mı insanlara? Sevecek tüm uzuvlarınızı kaybettiren, birini sevmenin ne demek olduğunu bilmenize çok küçük yaşlarda engel olmuş bir düzende, annenizin dahi size kol kanat germediği, tüm dünyanın karşınızda birleşip size işkencede aracı olduğu bir düzende büyümek nedir bilir misiniz? Umuyorum ki bilmezsiniz. Moon Dong Eun biliyor, bizzat yaşıyor bu nefretle hem de.

Lise zamanlarında okulunda her türlü istismara, akran zorbalığına maruz kalmış bir kız Moon Dong Eun. Song Hye-kyo canlandırmış bu karakteri ve bizzat o olmuş. Bu kadın inanılmaz güzel ve bir o kadar da soğuk bir kadın. Bu rol tam kendisi için biçilmiş bir kaftan. Şimdiye kadarki en iyi performansını bence bu rolle göstermiş. Ba-yııll-dım! Duygularını tamamiyle yitirmiş, robot gibi bir kadın rolünde, tam kendisi..

Lisedeki bu vahşi akran zorbalığından sonra okulu bırakan Dong Eun, yıllar süren bir planla kendi hayatını büyük bir tramvaya çeviren 5 kişiden intikam almak için kolları sıvıyor. İntikam almak istediği tiplerin hepsinden çok ayrı nefret ettim. Her sahneye çıkışlarında her bölümde kendileri için türlü acılar diledim. Babaanne mode on beddua seansları eşliğinde izledim diziyi=)

İzlemeyi yer yer zor kılan bir drama. Şu an 8 bölüm yayınlanmış. 2. sezon mart ayında yayınlanacak ki beklemek zulüm gibi geliyor şu an. Çünkü hepsinin sürüm sürüm süründüğünü görmeyi diliyorum bir an önce.

Hotel del-luna’da bol hakaretlerime maruz kalan dünyalar tatlısı Lee Do Hyun da arz-ı endam etmekte bu dizide. Kendisinin kilit bir rolü vs yok, dizide olmazsa olmaz da değil ama olduğu iyi olmuş bir beyefendimiz. Estetik cerrah rolünde ki kendisine ileride kilit işler düşebilir.

Bir de Jung Sung-II var, Ha Do Young rolüyle karşımızda. Siması çok tanıdık, ama nerede gördüm bilemiyorum. Dizide Moon Dong Eun’un baş düşmanının kocası rolünde. İlk sezonda kendisi sevdiğim ender karakterlerden, 2. sezonda değişir mi fikrim bilemiyorum.

Zekice planlanmış, kurgusu çok iyi, oyunculuklar efsane kaliteli bir dizi. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Sevgiler.

"THE GLORY" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir