Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

Ballerina

1 ay önce 59 okuma
Okunma Süresi: 2 dakika

-Hamlet olsam “Sana çeyiz olarak bir belâ armağan ediyorum ” derdim. Değilim. Senin gördüğün ve seni gören nem varsa yakmak isterdim.” –

Görevinize ne kadar düşkünsünüz? Görevinizi yerine getiremediğinizde ne hissedersiniz? N’olcak yea altı üstü bir görev diyip sıradaki göreve mi geçersiniz; yoksa görevinizi yapamadığınız için tüm dünyanız alt üst mü olur? Hele ki bu görev bir insanın hayatına mal olduysa..

Korumakta başarısız olduğu yakın arkadaşının ölümünden sonra kendisinden yardım istemesiyle eski koruma Ok-ju intikam için kolları sıvıyor!

Başrollerde la casa de papel kore’de oynayan jeon jong-seo ve kim ji-hoon var. Ki filmi almış götürmüşler resmen. İkisinin de oyunculuğunu aşırı seviyorum ve sayko rollere ikisini de çok yakıştırıyorum. Canımslar. Hele Kim Ji hoon! Adam şaka maka tüm kariyerini prikopat filmlerde başrol alarak geçirmeye yemin etti galiba. Ki ben kendisini romantik komedilerde de çok seviyorum, objektif bir yorum olamayacak belki de ama. Adamın öyle bir maşallahı var ki sadece geçse karşınıza otursa izlersiniz yani =P

Kızımız da pek bi maharetli, dövüşmeyi filan da iyi öğrenmiş. Ona da bu tarz roller cuk oturuyor, ben kendisini romantik dizilerde düşünemiyorum hiç. Beni yanıltır umarım ileride =)

Film; aksiyon, dövüş anlamında tatmin edici bence. Ama hikaye ve hikayenin işlenişi söz konusu olduğunda bayılarak izlediğim bir film olmadı. Çoğu kanaat de bu yönde. Çerezlik bir intikam filmi izlemek istiyorum diyenler hemen açıp izlesin. Ama derinliği olan bir film istiyorum diyenler Old Boy, Pieta gibi filmlere yönelebilirler.

Sevgiler..

"Ballerina" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir