Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

HIDDEN LOVE

10 ay önce 191 okuma
Okunma Süresi: 3 dakika

“Ben yine de ısrarla senin bahçende büyümek isteyen bir papatya olacağım. Susuz kalsam da büyümek için uğraşacağım..”

İlk kez aşık olduğunuz zamanı hatırlıyor musunuz? Neydi sizin aşkınızın nedeni? Başkasını değil de niçin onu sevdiniz? Sevginizi özgürce yaşayabilecek kadar şanslı mıydınız yoksa gizli sevmek durumunda mı kaldınız? Ben seni gizliii sevdim, bilmediiim alem duyar misali..

“Saklamaya çalışma nafile. Sevda, çocuk gözlerinden uyku gibi akıyor.”

Dizimizde sevgisi çok erken yaşlarda başlayan ve sevgisini gizli gizli yaşamak durumunda kalan; ancak sevdası çocuk gözlerinden uyku gibi akan bir kızımız var…

“İnsan birini sevmek felaketine uğradı mı esir gibi bir şey oluyor.”

Birini o kadar sevmek ki onun gözlerinin içine dahi bakamamak.. Onun ismi her geçtiğinde kalbinin teklemesi… İstemsizce gülümsemek.. Kendi vücudunun tepkilerinin kontrolünün senden çıkması felaketi.. Onun esiri olmak..

Sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı demiş ya şair, elma seni sevmiyor. Seviyor da senin sevdiğin gibi sevemiyor. Seni sevmeyen birini sevmeye devam etmek ne kadar yorucu tahmin edebiliyor musun? Senin gözün ondan başkasını görmüyorken onun gözü senin dışında herkesi görüyor. Birlikte olmanız imkansız.. ( Gerçi saçmaydı bu dizide asla birlikte olamazlar diye düşünme nedenleri. Ne var yani 5 yaş farktan? )

“Her şey bitti. Artık, bundan sonra kimse onu için için sevdiğimi söylemeye cesaret edemeyecek.”

Dizinin konusuna geçiş yapmak gerek artık. Başrol kızımızla henüz 14 yaşındayken tanışıyoruz; Sang Zhi. Okula adapte konusunda zorlanan bir minik. Öğretmeninin ailesini okula çağırmasından ötürü yana yakıla bir çözüm bulmaya çalışırken aklına abisinin arkadaşı Duan Jia Xu çıkıyor karşısına. 19 yaşındaki bu delikanlı Sang Zhi’yi kurtarıyor; ancak farkında olmadan daha büyük bir probleme neden oluyor. Minik kızımızı kendisine aşık ediyor!

Dizi boyunca Sang Zhi niçin Jia Xu’ya aşık oldu, çok iyi anlayabiliyorsunuz. Çin dramalarını çok sevemiyorum oyuncularından ötürü; ama bu dramadaki iki karakteri de aşırı sevdim. Başrol çocuk gerçekte olamayacak kadar mükemmel. Bir sorunu mu var Sang Zhi’nin, hooop çocuk orda. Sevgiye mi ihtiyacı var, kolları açık halde yanında! Mükemmel de bir gülüşü var ki yarebbimm diye diye izliyorsunuz beyefendiyi.

Konu olarak abimin benden 5 yaş büyüük kocaman arkadaşına aşık oldum dizisi. Elalem ne derden önce, abim ne der psikolojisi de oldukça hakim başrol kızımızda. İmkansız aşk nasıl etsek de zorlasak diye düşünülmüş bir neden abi sadece bu arada. Ne lüzumu vardı?

Aslında dizi boyunca bir çocuğun büyüyüp genç kız oluşuna şahit oluyorsunuz. Sevgisine, hayallerine, aşkına, hayallerinin kırılmasına, deli gibi mutlu olmasına, taparcasına bir adamı sevmesine.. Öyle bir tapmak ki ileriye yönelik tüm hayallerini onu da düşünerek kurmak. Geleceğinin en kritik kararlarını ona göre almak.. Güzel sevdi fakat Sang Zhi. Herkesin sevilmeyi isteyeceği türden sevdi.

Jia Xu’nun kendince pek çok problemi olmasına rağmen yüzünden gülümsemesini eksik etmeyen halleri, kardeşi olmamasına rağmen Sang Zhi’yi kendi abisinden bile daha fazla düşünmesi, her koşulda ona destek olması, en zor zamanlarında daima yanında olması.. Soğuk buz gibi bir hayatta kendi güneşini bulmuş gibi oldu Sang Zhi onun için. Ama güneşe yaklaşırsa kavrulur, uzak kalırsa donar. Ne yapsın ki? İşte bunlar hep dizide.

Netflix’te yayınlanacağı belirtilmiş ama gün belirsiz. En kısa zamanda yayınlansa da tekrar izlesem. Konu itibariyla sevdiğim bir konu, oyuncular aşırı tatlı. Daha ne olsun? İzleyin gitsin.

Sevgilerimle.

"HIDDEN LOVE" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir