Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

You, I Love (We Love)

1 ay önce 69 okuma
Okunma Süresi: 2 dakika

‘…Tanrım kerem eyle,
geceyi atlatalım.
daha sonra hastalığı.
daha sonra aşkı…”

İlk aşkınızı hatırlıyor musunuz? Hatırladığınızda zihninize güzel anılar mı hücum ediyor yoksa mutsuzluk, hüzün dolu anılar mı? Sevginizi doyasıya yaşayabildiniz mi; yoksa kalbinizi dolduran duygular kalbinizde mi kaldı? Onun sizin ilk aşkınız olduğundan haberi var mı? Onun ilk aşkı olabildiniz mi peki?

İlk aşk acı verse de, mutluluk verse de hep özeldir. Bu Japon filmi de çocukluktan beri birbirlerinin hayatlarında olan Yun ve Rin’in birbirlerinin ilk aşkı olmaları, ama asla birbirlerine bunu itiraf edememelerini anlatıyor. Our Secret Diary’i izleyenler bunu da sever diye öneri olarak karşıma çıktığı için açıp izlediğim bir film oldu; yoksa açar izler miydim, sanmıyorum.

Niçin çok sevemedin diye soran olursa karakterleri direkt öne sürebilirim. Rin karakteri ile başlayacak olursak; kızımızı görür görmez kalbine alan; ancak bunu hiçbir şekilde itiraf edemeyen bir çocuk. Dahası kız kendisinden başkasını sevemesin diye kızın tüm özgüvenini yerle bir eden, seri olarak kızı manipüle eden, kızı aşağılayan, kıza türlü hakaretler eden bir zorba benim gözümde. Ayy ama seviyoo yeaa moduna hiç giremeyeceğim. Gerçek hayatımda böyle bir barzo tip çıksa bırak yolumu değiştirmeyi şehrimi değiştiririm, öyle de itici bir başrol. Ama işte ne diyoduk, gönül bu konuyor.

Kız tarafına geçtiğimizde o da evlerden ırak yarebbim bir tip. Babasının sana iyi davranan, iyi şeyler söyleyen insanlar senden muhakkak faydalanmak isteyen tiplerdir. Bu tiplerden daima uzakta kal nasihatlarından ötürü kız kendisine kim iyi davranıyorsa ondan uzaklaşıyor, kim zorba gibi davranıyorsa ay bu beni seviyo yeaa moduna giriyor. İnsanlarla iletişim kuramıyor zaten, göz teması kuramıyor, elleri ile devamlı saçını çekiştiriyor, çok değersizim berbatım fikrinde bir kızcağız. Yun’un babasının suçu mu yoksa kız bu mizaçla mı doğmuş tam işlenmediğinden bilemiyorum ama bu karakteri de sevemedim. E niye izledin? Meraktan=)

Çerezlik bir liseli dizisi efenim. İzlemek isteyenler buyursun, ancak benim için vakit kaybı.

Sevgiler…

"You, I Love (We Love)" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir