Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

YOU’RE BEAUTIFUL

4 yıl önce 52 okuma
Okunma Süresi: 4 dakika

“Şimdi artık benim için yalnız sen varsın dünyada, yalnızca sen, benimle ilgili hiçbir şey bilmeyen sen, bu arada hiçbir şeyden haberi olmayanı oynayan veya her şeyi ve herkesi alaya alan sen… Evet, yalnızca sen, beni asla tanımamış olan ve hep sevdiğim sen.”

Güney Kore drama camiasına yeni başlayacak insanlara genelde bu dizi ile başlamaları salık verilir. Bu tatlı- bela güney kore drama olayına bulaşıp da bu dramayı izlememiş olan yoktur diye düşünüyorum. Bence bu kadar popüler olmayı da hak eden sevimli de bir drama. Her şeyi geçtim; harika şarkıları var, severek dinledim dizi boyunca tüm şarkıları. Dizide oynayan hemen hemen herkesin müzik kariyerinin de olmasının da bu başarıda etkisi büyük sanırım. Jang Geun Suk bir kere başlı başına bir müzik idolü zaten! Hadi geçelim diziye.

Park Shin Hye erkek bir ikiz kardeşe sahiptir. Kendisi rahibe iken; erkek kardeşi başarılı olmaya çok yakın bir müzisyendir. Jang Geun Suk’un müzik grubunun (A.N.G.E.L. ) müzisyen seçmelerini geçer ve grubun yeni üyesi olur. Ancak geçirdiği bir kaza yüzünden gruba dahil olamayacaktır. Bu noktada Park Shin Hye kardeşinin kılığına girip müzik grubuna dahil olur. 3 böcek ve bir böcek görünümlü çiçeğin tatlı maceraları başlar sonraaa.

A.N.G.E.L. müzik grubunun üyeleri Jang Geun Suk, Lee Hong-Ki, Jung Yong-Hwa’dır. Jang Geun Suk, Park Shin Hye’ın erkek kılığına girmiş bir kadın olduğunu biliyordur. Diğer ikili, erkek sandıkları yeni üyeleri ile anlaşacak mıdır, sevecekler midir onu? Yoksa çok ama çok mu seveceklerdir=P ?

Güney Kore sinemasının sevdiği bir konu malumunuz. Coffee Prince bu alanda benim için bir başyapıt. Erkek sanılan karaktere aşık olan yurdum Güney Korelilerinin dramı=) Bu konu klişe olmasına rağmen çok eğlenceli oluyor, severim bu tarz dizileri. Bu dizi de beni yanıltmadı açıkçası. Çok eğlenerek izlediğim bir drama oldu.

Yalnız tipleri ilk gördüğümde bu ne yaa hepsi emo emo diye izleyesim gelmemişti; ancak sonra bilhassa Jang Geun Suk için defalarca maşallah demişliğim vardır, olabilir=p Dünya; Güney Kore erkeklerinin dünya üzerindeki herhangi bir ülkenin kadınlarından çok daha bakımlı olmalarına bir çözüm bulmalı bence! Arkadaşlar siz erkeksiniz, lütfen biraz daha az bakımlı olur musunuz? Rencide oluyoruz=(

Lee Hong-Ki dizinin sevimli; ancak etkisi çok olan bir karakteri değildi. Benim için öyleydi ya da. Ama diziye az sevimlilik katalım, iki üç ağzını şişirsin ve gözlerini açsın, şapşal şapşal hareketler yapsın biraz diye koymuşlar. Çok da iyi yapmışlar bence=) Ama başka dizilerinde nasıldır, inanın bilmiyorum. Dizilerini izlemeyi çok tercih edeceğimi sanmıyorum, iz bırakamadı bende=/

Jung Yong-Hwa dizinin mutsuz şirini. Adamın suratında hep bir donukluk, hep böyle üzgünmüş gibi, hepinizden nefret ediyorum keşke ölseniz bakışıyla bakıyor. Ama Park Shin Hye ile fanları çok yakıştırmış olmalı ki sonrasında ikisi de başrol olarak birlikte bir dizi çektiler (Heartstrings). Yani olmazsa olmaz mıydı bu dramada diye sorarsanız, nötrüm. İz bırakan bir rol değildi onunki de ama sesi çok güzel. Şarkıcı kendisi zaten =)

Ama Jang Geun Suk!!! Bu adam cidden çok komik. İstediği için de değil komiklikleri; mimikleri ve hareketleri, verdiği tepkiler insanın yüzünde istemsizce gülümsemeye neden oluyor. Hele bu dizide bir domuz sahnesi var. Ne zaman izlesem gözlerimden yaş gelene kadar gülüyorum. Ben oyunculuğunu çok seviyorum bu abinin. Karizmatik de biri ve sesine hayranım. Oyunculuktansa şarkıcılıktan yürüse aşırı yürürmüş. Belki de yürüdü malumatım yok çok=P Biraz fazla feminem bir yapısı var; muhtemelen marjinal olmak için böyle bir tarz belirledi. Ama kendisine cidden çok yakışıyor. Başkasında görsem aşırı garipseyeceğim her şey kendisine çok yakışıyor. Aynen böyle devam Jang’ım.

Park Shin Hye da tatlı bir erkek çocuğu olmuş burda. Normalde kendisinden çok haz etmem; ama bu dizide sever gibi bile oldum hatta=) Dizi bitince sempatim de bitti gerçi. Dünya blog tarihinde başrol hakkında yapılmış en kısa yorumu şu an yapmış olabilirim, evet=) Oyunculuğunu çok sevmediğim bir hanım kızımız. Ama dizide sırıtmamış, olmuşsun canım bu dizide tamam=)

Neticeye gelirsek bir müzik grubu hakkında eğlenceli, çerezlik bir dizi. Komedi unsurları oldukça çok. Güney Kore camiasına giriş yapmak istiyorum diyenleri bilhassa bu diziye davet ediyorum. İzleyiniz, gülümseyiniz=)

Sevgiler..

"YOU’RE BEAUTIFUL" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir