Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

WELL-INTENDED LOVE

2 yıl önce 46 okuma
Okunma Süresi: 2 dakika

“Ne vakit bir yaşamak düşünsem
Bu kurtlar sofrasında belki zor
Ayıpsız fakat ellerimizi kirletmeden
Ne vakit bir yaşamak düşünsem
Sus deyip adınla başlıyorum
İçim sıra kımıldıyor gizli denizlerin
Hayır başka türlü olmayacak
Ben sana mecburum, bilemezsin”

Birine karşı hissettiğiniz aşk size en fazla ne yaptırabilir? Onu elde edebilmek için en uç noktaları dener misiniz; yoksa aşkınızı kalbinize gömüp o mutlu olsun yeter diye uzaktan izler misiniz sevdiğinizi? Xu Kai Cheng sınırları zorlama konusunda epey çıtayı yükseltmiş, gerçek hayatta karşıma bu tatlılıkta ama bu kadar uç noktada seven bir insan evladı çıksa kaçardım kendisinden. Lakin Xia Lin kendisinden kaçamıyor; hatta evlenmek zorunda bile kalıyor!

Evetttt karşınızda yeniden zoraki evlilik konulu bir drama. Ancak bu kez bir Çin dramasıyla karşınızdayım. Çok tercih etmesem de Çin dramalarını, bu dizi severek izlediğim bir dizi oldu. Ki burada başrollerin uyumunun ve tatlılığının etkisi çok büyük neden, belki de tek neden.

Konu kısaca Xui Xia ufak tefek oyunculuk çalışmaları yapan bir kadın. Bir gün lösemi teşhisi konuluyor kendisine. Ve ilik nakli için uyuştuğu insan iliğini vermek istemiyor. Xui Xia düşüyor iiliğini vermek istemeyen kişinin peşine…

Kim ki bu? Pek tabii Xui Kai! Kendisi tabii ki bir ceo. Ceo olmayanlar bu dizilerde başrol olamıyor malumunuz. Tüm ceolar illa evlenmek zorunda ve bingo. Çevrelerinde evlenmeye uygun hiç kız yok. Bu nedenle nerde sakar, özgüveni düşük, delice halleri kız var onlarla evlilik anlaşması yapmak zorunda kalıyorlar. Çok rutinleşmiş hunharca da eleştiririm; ancak severek izlediğimiz de bir konu =P

Velhasılıkelam bu iki yabancı evlenmek zorunda kalıyor. Birisi ilik için; diğeri aile baskısından kurtulmak için. 20 küsur boyunca zoraki evlilik halleri, araya her bölüm için ayrı ayrı ekşın olayları, kötü karakterler, yan karakterler derken dizi bitip gidiyor. Yalnız Xui Kai çok güzel seviyor be. Yani epey sevgi dolu drama izlemişimdir; bu adamın sevdiği için yapamayacağı şey gerçekten yok. Dramada kötü bir şey olsa direkt ne zaman Xiu kai sahneye çıkacak diye bekliyorsunuz ki biliyorsunuz adam süper kahraman gibi bir şey.

Çok uzun uzun anlatılacak bir drama değil. Basit, beyni yormayan, sabun köpüğü misali bir drama. O nedenle çok da uzatma taraftarı değilim. Konu cezbediyorsa direkt başlayın.

Netflix’ten izleyebilme şansınız var. Dizinin 2. sezonu da var ama aynı oyuncularla farklı bir konulu yeni dizi yapmışlar. Yani farklı isimle dizi yapaydınız ya arkadaşlar? Aynı dizi aynı oyuncular ve 2. sezon ne alaka? Onu henüz izlemedim, muhtemelen de izlemeyeceğim ama ilgililere duyrulur.

Sevgiler.

"WELL-INTENDED LOVE" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir