Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

We Teach You Love

9 yıl önce 225 okuma
Okunma Süresi: 2 dakika

We Teach You Love- I’ll Teach You Love
Sarangeul Gareuchyeo Deurimnida
(Sana Aşkı Öğreteceğim)

“Düşünen bir adamı düşünüyorum. Düşündüğümü bildiğim için, ben varım. Düşündüğünü bildiğim için, düşlediğim bu adamın da var olduğunu biliyorum. Böylece o da benim kadar gerçek oluyor. Bundan sonrası çok daha hüzünlü bir sonuca varıyor. Düşündüğünü düşündüğüm bu adamın beni düşlediğini düşlüyorum. Öyleyse gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, ben ise bir düş oluyorum.”

Birine çok aşıksınız. Ama aşık olduğunuz kişi sizden bihaber. Belki fark edebilse sizi; sevebilecek, tanımaya çalışsa hiç de o kadar farklı olmadığınızı görecek, size koskocaman dağlar kadar görünen aranızdaki o mesafe aslında yok denecek kadar az. Ama o kadar korkaksınız ki karşınızdakini varlığınızdan bile haberdar etmek istemeden sevmeyi tercih edenlerdensiniz. Ama sonra bir şeyler dank ediyor! Benim farkıma en azından varmalı diye düşünüyorsunuz. Ne yapardınız?

Lee Jin Yi çiçekçi olarak çalışan çekingen bir kadındır. Çocukluğundan beri aşık olduğu Chul Woo’ya bir türlü duygularını gösterememiştiri bırakın, kendisinden bile haberdar değildir adam. Ve bu fark ettirebilme olayını tek başına gerçekleştiremeyeceğini anlayınca çareyi Kwon Tae Joon’un başında bulunduğu bir çöpçatan şirketine başvurmakta bulur. Tae Joon’un bir erkek gözüyle kendisini değiştirmeye başlamasıyla acaba Chul Woo’ya kendini fark ettirebilecek midir? Dahası o hep özlemini kuruduğu aşkına kavuşabilecek midir?

Film bu şekilde anlatılınca çok basit bir romantik filmmiş gibi geliyor kulağa. Halbuki ah şu spoiler vermeme kaygısı yok mu! Çöpçatanlıkla ilgili zibilyon tane film varken, bu filmin bu kadar popüler olması, işin içinde çok farklı unsurların da yer aldığını çaktırmıyor mu gerçi? =P

Severek izlediğim 2010 yılına ait bir Güney Kore filmi. Başrollerinde Cunning Single Lady’deki sevimsiz patron kızımız; Kim Kyu Ri (=P) -ki bu filmde çok tatlı bir karakteri canlandırmış- ve de Creating Destiny’de sevip bağrımıza bastığımız, Eugene’nin eşi olduğunu da dipnot düşmek istediğim Ki Tae Young oynuyor.  Bir de Yang Jin Woo =) Biraz komedi, biraz dram, ama bolca romantizm vaat eden bu Güney Kore filmini seveceğinizi düşünüyorum. Filmde şaşıracağınız birkaç nokta da olacak efenim, sabırla sonuna kadar muhakkak izleyin kıps.

Romantik bir filmde bize sürprizler vaat eden senariste de selam olsun, helal olsun.

Sevgiler..

"We Teach You Love" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir