Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

The Best Lee Soon Shin

9 yıl önce 296 okuma
Okunma Süresi: 4 dakika

The Best Lee Soon Shin- You’re the Best, Lee Soon-Shin

“Ben galiba balıklar gibi bir göl içinde doğdum. Yahut yabanıl otlar gibi toprakta türedim birdenbire. Unutmuş değilim; lâkin hatıralar paramparça. Bir de şu içimdeki telâfisi mümkün olmayan sızı olmasa… Büsbütün öksüzdüm. Büsbütün yetim. Ben o sızıyı anne baba bildim. Allah, acı çekebilme kabiliyetimden razı olsun benim.”

İzleyicileri tabiri caizse hasta etmiş bir drama mevzubahis! Ne zaman aşık olacak bunlaar diye diye az çektirtmedi sağ olsun senarist=P Epey geç aşık oluyorlar desem çok mu ağır spoiler vermiş olurum başında bilmiyorum; ama izlemek isteyenlerin ilk bilmesini istediğim şey bu; zira romantik bir drama diye başlandığı için beklenti bu yönde oluyor; o beklentiyi biraz uzun bir zamana almanızda fayda var efenim, başında uyarımızı yapıp konuya öyle geçelim=)

Başrollerde IU, Kings 2 Heartta herkesin sevgilisi olan korumamız Jo Jung Sung, sonracığıma kwon sang woocuğumun sevgili karısı Son Tae Young, queen in hyun’s man’dan yoo in na, reply 1994te sevimliliğiyle herkesin sevgilisi olmuş jung woo var da var! Yaşlı oyuncuları zaten tanımayan yoktur, her dramada muhakkak nasıl rol buluyorlar anlaması zor=P

Lee Soon Shin (IU), sevgi pıtırcığı bir aileye mensup bir kızcağızdır. İki ablası, annesi, babası, babaannesi ile mutlu bir hayat yaşarken, hayatı babasının ölümüyle alt üst olur. Para kazanmak zorunda olduğu için bir kafede garsonluk yapmaya başlar. Kafede ünlü bir prodüksiyon şirketinin başkanıyla karşılaşınca alt üst olan hayallerini yeniden kurabilme şansı doğar; ünlü bir aktrist olabilecektir! Tabii yeteneği, fiziki yapısı, şansı buna izin verecek midir orası hep dramada.

Shin Joon Ho (Jo Jung Sung), ünlü bir prodüksüyon şirketinin başkanıdır. Teppenüm=P ( Bu kelimeye aşina olmakta fayda var; kendisine bu şekilde hitap edip duruluyor.) Çatlak bir kız kardeş, anne ve babayla lüks içinde yaşamaktadır. Lakin hep istediklerini elde etmesine imkan vermemiştir hayat; yıllardır sevdiği bir kadın vardır; Choi Yun Han. Bir müddet sürmüş olan ilişkileri bitmiş olmasına rağmen kadına karşı olan sevgisi bitmemiş olan ceomuz; bu ablayla bir iddiaya girer. Hiçbir vasfı, yeteneği, güzelliği olmayan basit bir kızı çok ünlü bir aktrist haline getirebilirse ünlü bir aktrist olan Choi Yun han, Joon Ho’nun şirketinin bir aktristi olacaktır. Pekü elimizde böyle bir basiretsiz ve ünlü olma isteğinde bir kız var mı? Eveet, bildiniz; Lee Soon Shin!

Bir başka kadına sahip olabilmek gayesiyle,  hakkında iddiaya girdiği Soon Shin’in teppenüm için bir süre sonra daha farklı bir konuma gelmesi mümkün müdür? Lee Soon Shin ünlü olabilir mi? Hayatı dramın bizzat kendisi olan bir insanın aşka vakti var mıdır? Gibi gibi birçok soruların cevabının arandığı bir aile draması. Epey bölümü var maşallah, Shin’in kız kardeşlerinin özel hayatları, tepennümün ailesinin özel hayatları filan derken uzamış gitmiş, öyle ki bazı bölümler başkanımla Shin’i unuttular herhal diye düşündüğüm bölümler dahi oldu. Ya da Joon Ho’nun sevimli yüzüne o kadar alışıyor ki insan her daim onu görmek istiyor bilemiyorum=p Bir başkan, bu kadar sevimlilik abidesi olmamalı! Kings 2 Heart’ta da sevmiştik kendisini; ama burada apayrı bir rolde o kadar da sevimli olmuş ki tüm bölümlerde yalnız kendisi yer alsa itiraz etmeden izlerdim=P

Adam ne çekti garibim yahu. Karşındaki odun olunca epey cebelleşmen gerekiyormuş anladık. Hatta nasıl bu kadar anlayışsız olabiliyorsun diye kızcağıza tepki gösterdiği sahnede cidden yarılmıştım ve oh be sonunda aşkını itiraf edemese de kıza, kızın odunluğunu itiraf etti diyerekten içimin yağlarını eritmiştim=P

Drama bu kadar uzun (50 bölümcük) olmasına rağmen sıklıkla belirttiğim üzere başkanımızın sevimliliği ve aşktaki tecrübesizliklerinden çekingenliğinden kaynaklı şapşallıklarından mütevellit izletiyor kendisini. Çok çok kötü bir karakter de yok neredeyse. Ya da epey uzun süre önce izlediğimden midir ne hatrımda kalan nefretlik bir karakter yok. Ama bir insan bu kadar tutuk olamaz, bu kadar sevdiğini söylemekten çekinmez ya hu. Neredeyse finali itirafla yapacaklar diye düşündüm yani siz düşünün=)

En çok güldüğüm sahne de falcılı sahne. Spoilera girer mi bilmiyorum da falcının etrafında senden hoşlanan biri var diyince başkanımın şöyle bi’ gerinmesi; kız kim ki acaba diye etrafına bakınırken başkanımın kendisini işaret etmesi ve kızın bambaşka birini söylemesinin akabinde başkanın verdiği tepki çok matraktı hakikaten.

Aşkın epey geç işlenmesine rağmen severek izlediğim bir drama. Sıcak, sevimli, öyle araya 2. adamların ve kadınların girmediği bir aşk var. Aşkın yanında fedakarlığın, aile olmanın ne demek olduğunun, aile olmanın ne demek olmadığının, insanın istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şeyin olmayacağının anlatıldığı uzun soluklu bir drama. Bölümlerin çokluğundan ürküp izlemezlik etmeyin bana kalırsa. Sevilesi bir drama çünkü. Gerçi yorumlara bakınca sağda solda bir tek ben sevmişim ama olsun=)

                                         

Sevgiler..

"The Best Lee Soon Shin" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir