Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

Temptation Of Wolves

9 yıl önce 346 okuma
Okunma Süresi: 4 dakika

Temptation Of Wolwes-Neukdaeui yuhok
Romance Of Their Own

“İlk başlarda birini gerçekten sevdiğimizde en çok korktuğumuz şey onun bizi sevmekten vazgeçmesidir. Elbette aslında korkmamız gereken ölseler de, gitseler de onları sevmekten vazgeçememektir. Seni hala tüm kalbimle seviyorum Prabaker. Seni hala seviyorum ve bazen sevgili dostum, sana veremediğim bu sevgi nefesimi kesiyor. Şimdi bile kalbim zaman zaman sensiz hiçbir pırıltısı, kahkahası ve uykusu olmayan bir kederin içinde boğuluyor.”

Film izlerken etik kuralları göz önünde bulundurmalı mıyız? Yoksa etik kuralları birkaç saatliğine de olsa es mi geçmeliyiz? Dünyada her türlü etik dışı olay istesek de istemesek de bir şekilde vuku buluyor. Bir yerlerde bizlere son derece ahlak dışı gelen, insanlık dışı gelen şeyleri yaşanırken, tamamıyla gözlerimizi kapatıp aslında hiçbiri yaşanmıyormuş gibi mi davranmalı; yoksa birkaç saatlik bir filmle onların hayatlarıyla da empati kurabilmeli miyiz? Hala kararsızım.

Konusu itibariyle amıyane tabiriyle bombok bir film; en başında farkına vardığım bir konu olsaydı belki izlemezdim bile filmi. Daha önce ağzım yandı çünkü. Aynı konulu ama bundan çok daha fazla aşmış !? bir japon filmi var ki evlerden ırak yarebbim dedirten türden bir film. İsmini de vermek istemiyorum direkt bu filmin spoilerı olur o filmi izleyenlere diye. Uzakdoğu sineması niyeyse bu tarz konuları çok seviyor. İncelenmeli bilinçaltları.

Epey yererek başladığım bu filmi niye izledim peki? Başında da belirttiğim üzere konusuna bakmadan izlemeye karar verdiğim bir filmdi. Hele o düşmanları hazırlamışcasına yapılmış çirkin afiş, fragmanlar? Resmen tasarımcılarıyla, yönetmeni ve senaristiyle izlemeyin beni mesajını alttan alta vermiş bir film; ama sen niye başrol olarak Kang Dong Wo’yu koyuyorsun annem? Sırf kendisi var diye izleyip sonunu zor getirdiğim bir film oldu. Dong Won’dan bile nefret ettim=) Sen niye böyle bir filmi kabul edersin ki arkadaşım? Sana film mi yok!

Ama benim aksime epey beğenen var bu filmi. Hatta konusu tamam iyi değil; ama çok beğendim ben diye yapılmış yorumları okuyunca şaşıyorum. Aynı filmi mi izledik? Onca insanın görüp de benim göremediğim ne ola ki? Cidden bomboş bir film; konuyu da çıkarsan gerçekten niye çekildiği muallakta, saçma sapan bir film olmuş ki bu.

Etik ahlaki açıdan yerlerde sürünen bu filmin konusundan spoilera kaçmayacak şekilde bahsedelim; dünyalar şapşalı bi’ kızımız var; güzelliği biraz göreceli, iç güzelliği şahane de fiziki olarak çok da şey yapmak istemiyorum. Ama başrolde iki tane taş gibi abi olunca, kızı insan ister istemez sorgulamak istiyor. İnsanların tiplerini eleştirenleri eleştiririm genelde ama; iki taş gibi erkek aşkından ölüürüüm modundayken, kızceğize de birazcık bakılır yani =) Bu mudur yani? Bu filmler filan hepsi yasaklanmalı; çünkü insanların bunca büyük beklentilerle bir başlarına kalakalmasında, ütopik hayaller kurmasında filan hep suçlular. Bakıyorsun filmlere, sonra da gerçek dünyaya e hani?

İşte ne diyorduk; güzelliği göreceli; ama iyi kalpli bir kızcağız var. Diğer yanda ise tabiri caizse piç, zengin, en uzun ilişkisi 3 hafta sürmüş, yakışıklı mı yakışıklı, kızların etrafında pervane olduğu; ama bunca kızın arasından bizim başrol kızımıza gönlünü kaptırmış, okulun popüler bir delikanlısı var. Ki yemin ediyorum hala anlamadım bu çocuk bu kıza şıp diye nasıl ve en önemlisi niye aşık oldu. Neyse onu çok da şey yapmamak lazım. Kız sorgulamıyor, bize ne ki? Bu çocuğu Jo Han Sun adlı aslında o tiple çoktan popüler olması gerekirken kıyıda köşede kalmış abimiz oynuyor. Ya da çok popüler bana değil, bilmiyorum.

Ve Kang Dong Won.. Serseri, delidolu, habire ordan oraya koşarken görüyoruz başlarda kendisini. Başroldeki kızımızla tesadüfen karşılaşıyor, karşılaşış o karşılaşış. Sonra kızın aslında yıllardır aradığı o “kız” olduğunu anlıyor ve işler çıkmaza giriyor; 2 erkek arasında kalan kız hikayesi. Tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor özetle.

Dediğim gibi bu konu olmasaymış bomboş bir film olacakmış; bu konuyu seçmişler hem etik dışı hem rahatsız edici hem de bomboş bir film çıkmış ortaya. Genelde sevdiğim şeyleri paylaşmayı severim; ama bu filmin bunca popüler olduğunu gördükten sonra yazmadan geçemedim. Bunun neyini sevdiniz allasen ki?

Sonundan yakınanlar var ki çok nadir filmin sonu bu kadar tatmin edici olur. Onca eleştirdiğim senaristi bu yönden tebrik ediyorum; başka bir son asla yakışmazdı bu filme. İzlemenin vakit kaybı olduğunu düşündüğümü son bir kez daha belirterek bitireyim yazıyı bari=) Onca kaliteli kore yapımı varken bu filmi izlemek de ney allsen?

Sevgiler..

"Temptation Of Wolves" için yapılan yorumlar

Valla aklım buna benzer olan japon filminde kaldı şimdi keşke söyleseniz

Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir