Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

SHE WAS PRETTY

4 yıl önce 73 okuma
Okunma Süresi: 4 dakika

“Madem beni sevmeyecektin, beni neden yarattın?”

Ülkemizce de uyarlaması yapılmış (Seviyor-Sevmiyor) ana konu itibariyle çirkin kadın-güzel adam temalı bir Güney Kore draması ile karşınızdayım. Başrollerde aşırı sevdiğim kadın oyuncu Hwang Jung-eum, erkek oyuncular Park Seo-joon ve Choi Siwon arz-ı endam etmekte. Kill Me Hill Me dramasında etkileşimleri çok iyi bulunmuş olmalı ki Hwang Jung-eum ile Park Seo aynı dizide buluşturulmak istenmiş. İçimizde ukde kalmıştı zira, çok da iyi düşünmüşler. Siwon ise aşırı sevdiğim, gamzesine bilhassa aşık olduğum tatlı bir adam. Şarkıcılığı ile de oldukça popüler bir insan evladı; kendi güzel, sesi güzel bir insan özetle. Siwon övgüm bitmez, diziye dönelim biz öhöm. Ama baksanıza =P

Hwang Jung-eum ilkokul çağında oldukça güzel bir kızdır. Park Seo-joon ise gösterişsiz, kilolu tatlı bir çocuktur. Bu ikili birbiri ile oldukça iyi anlaşır. Hwang, oğlumuzun ilk aşkıdır. Ancak oğlumuz yurtdışına gidince yolları ayrılır. Mektuplar, mailler yoluyla iletişim kopuk da olsa devam eder. Bir gün esas oğlumuz Güney Kore’ye döner ve ilk aşkını bulmak ister. Ancak kızımız geçen zamanda oldukça değişmiştir. Yıllar bu kadar hunharca geçerken aynı kalmak mümkün müdür hem?

Kendinizi nasıl bulursunuz; güzel, çirkin, sevimli, tatlı? Kendinizi çirkin bulmasanız bile size kendinizi çirkin hissettiren insanlar oldu mu? Kendi ailenizin bile çirkinliğinizi kabul ettiği; yüzünüze karşı çirkin olduğunuzu söylediği anlar oldu mu? Sevdiğiniz insanın karşısına çıkmaya utanacak kadar çirkin hissettiniz mi hiç? Kendinizi kimseye layık görmediğiniz anlar peki? Hwang Jung-eum’a seneler zalım davranmış ve babasının genlerinden kaynaklı yavaş yavaş güzelliğini kaybetmiştir. Ki dizide yanaklar kırmızıydı; onun dışında bir çirkinlik emaresi yoktu. Bence çok da tatlıydı bu haliyle ama kıza hilkat garibesi gibi davranıldığı için çirkin olarak ifade etmem gerekti. Yoksa bence çirkin de değildi. Dönelim gene konuya.

İlk aşıklar birbirleri ile karşılaşacakları zaman Park Seo-joon sevdiği kadını tanıyamaz. Daha doğrusu onun o olacağına ihtimal dahi vermez ve Hwang Jung-eum’un en yakın arkadaşını ilk aşkı olarak beller.

Dramamızda başrol adamımız dergi müdürü, kızımız onun emri altında çalışan bir işçi ve Siwon dergi çalışanları içinde yer alan görüp görebileceğiniz en deli adam. Mahallenin delisi gözüyle bakıyordu herkes şahsına=) Hwang Jung’un masum tavırlarından ötürü bir abi içgüdüsüyle önceleri yanında yer alıp abi-kardeş olmuşlarsa da sonrası malumunuz=) Bir dramada 3. Kişi olmazsa olmaz ( istisnalar kaideyi bozmaaz=)  ) Ki dizide cidden aşırı kararsız kaldım, iyi ki kızın yerinde değilim böyle dünyalar tatlısı iki adam arasında kalmak zor olmalı=P Dramamız bu 4lü arasında geçen maceraları, duyguları anlatıyor.

Dizi çok tatlı, sevimli ve izlenesi bir dizi. Karakterlerin hemen hemen hepsini çok sevdim ben. Hikaye ilgi çekici, sürpriz unsurlar filan harmanlanmış da, sıkılmadan izlediğim bir dizi oldu. Öyle muhteşem sürükleyici, ekşınlarla dolu bir dizi aramayın tabii. Romantik drama dalında bir dizi, komedi yönü de ağır basıyor, çerezlik şeyler bakanlar için ideal, tavsiye ederim. Bundan sonra dizide takdir ettiğim bir noktaya spoilerla gireceğim=) Aşağıdaki kısımda öldürücü bir şey yazmıyorum ama olsun belirteyim gene de.

–spoiler—

Genelde dramalarda, filmlerde çirkin insanlar birden mucize geçirip güzelleşiyor ki karşısındaki insan kendisini sevmeye başlasın. Neden? Neden insanları bu kadar tekdüze sınıflandırıyoruz? Sadece güzel kadınlar/adamlar mı sevilmeye değer? Çirkin olunca sevilmeyi de mi hak etmiyoruz? Bu nasıl rezilce bir ana fikir bakıldığında! Hayır efendim, çirkin olabilirsin ve seni gerçekten seven insan, seni her halinle sever. İzleyenlerin gözüne güzel gözükmen için seni allayıp pullamaları gerekmiyor. Bu drama işte tam olarak bunu diyor. Çirkin olabilirsin, seni seven insanın seni sevmesi için harika olman gerekmiyor. Bak sen de sevilmeye layıksın, hem de iki adam tarafından. Hem de delicesine! Sırf bu ana fikirden ötürü bile saygı duyulması gereken bir drama.

———-Bittiii———–

Ben çerezlik şeyleri severim, ilaç gibi geldi. Keyfinize göre bakın artık=)

Sevgiler..

"SHE WAS PRETTY" için yapılan yorumlar

Merhaba,
Benimde çok sevdiğim ve hatta kendi blogumda yer verdiği bir dizi She Was Pretty. Hwang Jung Eum bayıldığım bir aktris ve burada Park Seo Joon’la olan uyumunu çok sevmiştim… Yazınızı severek okudum, emeğinize sağlık.

Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir