Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

My First First Love

3 yıl önce 47 okuma
Okunma Süresi: 2 dakika

“Bir tohum verdin
Çiçeğini al
Bir çekirdek verdin
Ağacını al
Bir dal verdin
Ormanını al
Dünyamı verdim sana
Bende kal.”

Yine bir Netflix dizisi ile karşınızdayım uzun bir aradan sonra. Çerezlik bir dizi; 8’er bölümden oluşuyor ve 2 sezon. Ama bölümlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile. Konusu itibariyle öyle çok über bir dizi beklemeyeceksiniz tabi ki. Üniversiteli gençlik dizisi. Ben birkaç günde bitirmiştim. Çok sürükleyici miydi? Hayır; ama nasıl bitecek diye meraktan kapılıyorsunuz diziye. Bir de başladığım şeyleri sevmesem de izlemek zorundaymışım gibi hissediyorum. Yarım bırakmayı hiç sevmiyorum; beni ciddi zorlamadıkça da çok nadir dizi/ film yarım bırakıyorum. Bu ama böyle olmadı, isteyerek zorlanmadan izledim. Sabun köpüğü gibiydi ama olsun. Hadi konuya geçelim madem.

Ji Soo zengin bir üniversite öğrencisi rolünde. Ailesinden bağımsız harika bir evde yaşamaktadır. Zengindir, çok iyi bir üniversitede okumaktadır, yakışıklıdır. Hayatta her istediği şey olmuştur; sadece yalnızdır. Hasta bir köpek gibi yalnız der ya Sabahattin Ali, işte öyle.

Jung Chae-yeon da hayattaki tüm darbeleri yemiş bir genç kızdır. Ji Soo ie küçüklükten beri arkadaştır. Jinyoung da dizide Ji-Soo’nun en yakın arkadaşlarından biridir ve 3’lü aşk çıkmazında kendisine bir yer bulur.

Konu Ji Soo’nun evine sığınmak zorunda kalan Jung Chae-yeon ve iki arkadaşının aşkları, üzüntüleri, sevinçleri kısaca hayatları üzerine. Sıkça işlenmiş bir konu anlayacağınız; aynı evde yaşamak zorunda kalan bir grup genç karşımızda. Ben bu tarz dizileri çok ergence de olsa seviyorum. Beynimi boşaltıyor, düşünecek hiçbir şey bırakmıyor. Bir nevi terapi gibi. Hödük erkeklere, salaklık boyutunda saf kızlara kızarken de dizi bitiveriyor zaten. İkinci sezonu da var; ancak bir sezonda halledebilecekken bölümleri kısa tutup 2 sezon yapmışlar. Hikmeti ne bilemedim sezonların çok olmasının ama vardır bir hikmeti sanıyorum ki.

İnsanların yanı başındaki insanların farkına varması niye hep bu kadar zordur? Sevdiklerini niye hep kovalarlar yanı başlarından, her yanlarından? Aşk devreye girince eskisi gibi olmayacaklarından, en yakınlarından olacaklarından mı aşktansa dostluğu tercih ederler? Sorular, sorular, sorular..

Hayat mı zor, insanlar mı zorlaştırıyor hala çözemedim. Bu dizi de hayatın sırrını vermiyor bize. Ama birkaç gün de olsa ah gençlik modunda takılıyorsunuz, türünün örneklerin sevenler için severek izleyecekleri bir dizi. Bir de Ji Soo gerçekten çok ablak ama yakışıklı da bir çocuk. İleride bolca göreceğiz bence=P

Sevgiler…

"My First First Love" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir