Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

Kiss Me Kill Me

9 yıl önce 322 okuma
Okunma Süresi: 4 dakika

Kiss Me Kill Me
Öp Beni Öldür Beni

“Ondan ayrılmanın bana güç geleceğini biliyordum. Fakat bunun bu kadar korkunç, bu kadar acı olacağını tasavvur edememiştim.”

“Ona kötü bir şey olsun istedim bana aşık olsun istedim”

Yolunda gitmeyen bir hayatınız var. İyi bir insan olmanız mümkünken kötü adam olmayı seçmişsiniz; çünkü boktan da olsa hayat, devam ettirmeniz lazım bir şekilde. İnsanlara asla söyleyemeyeceğiniz bir mesleğiniz var; kiralık katilsiniz. Anneniz sizi düzen koruyucu biri olarak biliyor.

Anneniz demişken; tüm gün içip akşamında kusmaktan harap olmuş halde aynı evi paylaştığınız evet o kadın. Her gün, her gün istisnasız tuvalette son bulan bir güne sahip o kadın. Sırtına vurup rahatlatmaktan başka elinizden bir şey gelmeyen anneniz; sizi seven belki de tek insan, ondan hep katlanmanız. Kurtlar sofrasında kendinizi yanında rahat hissettiğiniz tek insan…

Yıllardır sevdiğiniz bir adam var. Sonra günün birinde sizi terk ediyor; nedenini bile bilmiyorsunuz. Her şeyi onla yapmaya alışmışsınız. Onsuz bir hayat dahi düşünemediğinizden, o gittikten sonra nasıl yaşayacağınızı bile bilmiyorsunuz. Belki de ölümü seçmeniz hep bundan. Ya da kalbinizi gıdım gıdım yakarak yok etmeye başlayan o acıyı dindirmek isteği.. Ancak kendinizi öldürmeyi bile beceremeyecek kadar beceriksizsiniz. Ne yapardınız? Kemal Sunal filmlerinden aşina olduğumuz üzere misal bir seri katil kiralasanız?

Bombok giden, elleriniz kan dolu geçirdiğiniz hayatınızda hep ölmesi gereken insanları yok etmişsinizdir. Hiç pişmanlık duymadan, gözünüzü dahi kırpmadan öldürdüğünüz insanlara alışkınken; bir gün kızın biri sırf aşk acısı çekiyor diye kendini size öldürtmeye kalksa ne yapardınız? Ve bir kiralık katilin asla başına gelmemesi gereken bir olay başınıza gelirse? Öldürmeniz gereken kadına aşık olsanız?

Dram, komedi bir filmde harmanlanmış ve sevimli oyunculuklarla birlikte izlemeye doyulamayacak bir film çıkmış ortaya. Ben başlarda epey önyargıyla izlemeyi ertelediğim bu filmi, bu kadar sevebileceğimi cidden düşünmezdim. Hele o başroldeki Shin Hyun Joon? Sırf adam yüzünden izlemek istemiyorken filmi, filmden sonra adamın dramalarına daldım iyi mi=) Ses tonundan tut, bakışlarına kadar adam oyuncu. Bir insanın bedeni mesleğine nasıl bu kadar uyumlu olabilir insan şaşıyor. Adam gerçekten oyuncu olmak için doğmuş; kıymeti benim nazarımda çok bilinmemiş bir abi, ama ama sizler bilin! =) Oh la la couple’da kendisine epey saydırmış olsam da cidden sevdiğim bir oyuncu oluverdi adam. Bir insana kiralık katillik bu kadar yakışır=)

Hye-jeong kang da ilk kez bu filmde izleme fırsatı bulduğum bir oyuncu. O da rolünde hiç sırıtmamış ve filmi bu kadar iyi kılan etkenlerden biri haline gelmiş. Başka bir kadın oyuncu olsa sanmıyorum bu kadar güzel olsun film. Çektiği aşk acısını insanın iliklerine kadar hissetmesine neden olabilecek kadar iyi bir oyunculuk sergilemiş.

Kiralık katiller, terk edilen insanlar filan derken komedi bunun neresinde diyenleri filme davet ediyoruz =p Özellikle sırayla kusma sahnesine =D Hele hele o çiçek buketini bir türlü veremediği sahneler=) Benim epey güldüğüm sahne vardı, dramdan ziyade benim için romantik komedi bir filmdi. Çok popüler, muhakkak izleyin diye önerilen filmlerden değil bu film; ama piyasadaki pek çok filmden çok daha kaliteli bir yapım bana kalırsa. Yapmacık vıcık vıcık aşklardan, klasikleşmiş konulardan, yapma oyunculuklardan bıkanların, nefes almak isteyenlein özellikle izlemelerini tavsiye edebileceğim bir film. Çok mu abartıyorum bilemedim; ama gerçekten sevdim ben bu filmi=) Dediğim gibi shin hyun joon’a dikkat edelim gençler, bu kadar geride kalmayı hak etmiyor=P Hele Oh la la couple’ı özellikle izleyin, kendisini bu filmle sevecek filan olursanız=)

Filmin anafikri katiller de sever gibi bir şey olsa da şöyle düşünmek lazım; bazen hayatta herkesin en dibi gördüğü zamanlar olur. Hayattan zevk alamadığı, bir daha asla hiçbir şey iyi olamayacak, asla mutlu olamayacağım diye düşündüğü o anlar. Ya da ben sevilmeyi asla hak eden biri değilim; beni kim niye sevsin ki diye düşündüğü o anlar. İşte bu film, halt etmişsin sen, seni de sevecek insan illa var ki, demek için çekilmiş bir film. İyi ki çekilmiş bir film.

İzleyin içiniz açılsın gençler. Herkes sevilmeyi hak eder!

Sevgiler…

"Kiss Me Kill Me" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir