Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

Kimi Ni Todoke

9 yıl önce 161 okuma
Okunma Süresi: 4 dakika

Kimi Ni Todoke
(Sana Ulaşmak)
“Sen beni öpersen belki de aşkımız pratik karşılık bulur
Ne ikna edici bir intihar biçimidir şimdi göz göze gelmek..”

İzlediğim en sevimli anime, hatta animeler içinde favorim olur kendisi. Çizimleri olsun, karakterlerinin nahiflikleri olsun, konusu olsun gerçekten başarılı ve tüm bu elemanlar birleşince izlerken mutlu olduğunuz bir anime ortaya çıkıyor. 2 sezonluk şahane bir animeden haberdar etmek istiyorum bu kez. Kimi Ni Todoke; Sana Ulaşmak.. Sevimlilik daha isimde başlıyor resmen=)

Siz hiç hayatınız boyunca hakkınızda etrafa yayılan önyargılarla boğuşmak zorunda kaldınız mı? Önyargıları yıkmak için delicesine çaba gösterdiniz mi? Yıkılamayan önyargılara kendiniz de inanıp aslında gerçekten öyle bir insan olduğunuzu düşünüp, insanları kendinizden korumak uğruna onlardan uzaklaştınız mı?

Kuronuma Sawako, görünüşü nedeniyle Halka filmindeki korkutucu karakterden ilham alınarak Sadako diye çağrılan bir karakter. Gözlerine 3 saniye baksanız ölebilirsiniz! Hele o korkunç gülümseyişi! Lanetlenmeniz bir bakışına bakar! Sizinle konuşması, size dokunması mı? Ölmek mi istiyorsunuz? Yıllarca bu gibi önyargılardan ötürü yalnız kalmış; ama nasıl tatlu, nasıl dünyalar güzeli, nasıl sevimlilik abidesi bir kızdır anlatamam. Hayatı boyunca insanların kendisinden korktuğu bir insan evladı olarak ailesi dışında kimseyle sosyal ilişkisi olmamış, dışlanmış, yalnız olarak ömrünü sürdürmektedir. Başlarda bu durumdan nefret etse de, kendisine biçilen bu yalnızlığa alışmışken birden hayatına birileri girse ve dahası kendisiyle arkadaş olmak isterlerse?

Hayat size hiç kötü davranmamış. Etrafınızdaki insanlar tarafından hep sevilmişsiniz; ne yaparsanız yapın insanların sizi sevmesine engel olamamışsınız. Şeytan tüyü derler ya, sizde ziyadesiyle mevcut. Okulun en popüler, en zeki, en çalışkan, en arkadaş canlısı, en yakışıklı çocuğusunuz. Öyle popülerliğin verdiği şımarıklık filan nedir bilmiyorsunuz bile. Kimse hakkında önyargınız yok; herkesi sevebilirsiniz. Herkesle iyi anlaşabilirsiniz. Sizi sevmeyen ölsüüün. Yok böyle karakter mi diyorsunuz; var ki. Kim gibi mi? Shota Kazehaya..

Gerçek hayatta olsa da sevsek denilesi bir karakter yaratmışlar, ya hu bir karakterin tek bir kötü yönü bari olur di mi? Yok ki! O nasıl bir tatluluk, o nasıl iyi huy! Eve alıp beslemelik bir insan yaratmışlar. Bunca iyi kalpli bir çocuk; dışlanan bir kız görse, gönlü rahat eder mi? Onu da normalleştirmenin yollarını aramaya başlamaz mı? Kazehaya; izlediğim anime karakterleri içinde en sevecen, en yardımsever, en “en” karakterdi benim için. Çizip çizip buralara da yollasalar hayır demeyiz resmen=p

Sawako ve Kazehaya’nın yolları bir gün kesişiyor. Ve o andan itibaren Sawako için hayat eskisi kadar karanlık, korkutucu olmamaya başlıyor. Kazehaya yavaş yavaş Sawako’yu sınıf arkadaşlarıyla kaynaştırmaya başlıyor, insanların ona karşı olan önyargılarını yıkmaları için efor harcamaya başlıyor. Ve en önemlisi Sawako’yu tanıdıkça sevmeye başlıyor. Öyle bir sevgi ki sonradan keşke kimseyle onu paylaşmasaydım diyecek kadar büyük bir sevgi… Sevdiği kadının ismini bir türlü kızarmadan söyleyemeyecek kadar büyük bir sevgi… Söyleyemedi ya be adını=) Karakterlerimizin tutukluğu nedeniyle iş 2 sezoncuk kadar uzamış; ama ne mutlu ki uzamış=) Bana kısa bile geldi.

Gerçi mevzu tutukluk da değil; Kazehaya, Sawako gibi içine kapanmış bir insanı yavaş yavaş insanlara alıştırmaya başlarken nasıl sevgisini itiraf etsin ki? Korkup kaçar diye korktu çocuk ciddi ciddi=) Kendisine Sawako yavaş yavaş alışsın istedi; yoksa tutuk değil hakkını yedim sanıyorum. Söylediği en ufak bir kelime dahi Sawako’nun bünyesinde şok etkisi yaratırken, seviyorum seni dese kız kalpten gidiverirdi mazallah=)

Sawako’dan biraz daha bahsetmek istiyorum bu noktada. Birlikte yemeklerimizi yiyelim diyen kız arkadaşlarının önünde hüngür hüngür ağlayacak nahiflikte bir kız. Hele birisi mesaj atsın! Dünyanın en büyük olayı. Hele hele evine misafirliğe gelecek olsunlar, tüm gece uyuyamaz ki. Sawako’nun adım adım normalleşmesini, etrafında insanlar biriktirmeye başlamasını büyük bir mutlulukla izliyorsunuz. Ekran karşısında Sawako’ya gaz verirken bulursanız kendinizi şaşırmayın=P Abartmıyorum; gördüğüm en nahif karakterdi. En ufak şeylerde dahi feci mutlu olması, sevinçleri, mutlulukları filan görülesi. Tepkilerine bayılıyordum =)

Başrol karakterlerin dışında diğer karakterler de sevilesiydi. Ryu olsun, isimlerini yazmaya üşendiğim o iki kız olsun, Sawako’nun anne babası olsun feci sevimli karakterlerdi. Kötü olmayı deneyen karakterler bile sevimliydi sanki ya da ben animeye bayıldığımdan feci polyannacılık oynuyorum bilmiyorum; ama muhakkak izlemenizi tavsiye ettiğim bir anime bu.

Arkadaşlık, dostluk, aşk kavramlarına doymanızın yanında; gerçekte niye böyle karakterler yok diye bir süre depresyona girebilirsiniz benden söylemesi=) Hele romantik anime sevenlerdenseniz kaçırmayın lütfen. Filmi de var bu arada, meraklısına not=) Tabi animesinin yerini dolduramaz da bilmek isterseniz diye yazayım dedim.

Sevgiler..

"Kimi Ni Todoke" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir