Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

IUUI- Wo Aini Aini Aini Wo

9 yıl önce 554 okuma
Okunma Süresi: 4 dakika

IUUI- I Love You Love You Love I
(Wo Aini Aini Aini Wo- I Love You Love You To Love Me)
(Beni Seven, Seni Seviyorum!- Beni Sevmeni Seviyorum )

“Evet, güzelsiniz. Ama boşsunuz. Sizin için kimse yaşamını feda etmez. Yoldan geçen herhangi biri, benim gülümün de size benzediğini söyleyebilir. Ama benim gülüm sizin her birinizden çok daha önemlidir. Çünkü ben onu suladım. Ve onu camdan bir korunakla korudum. Önüne bir perde gererek rüzgarın onu üşütmesini engelledim. Tırtılları onun için öldürdüm ( ama birkaç tanesini kelebek olmaları için bıraktım). Onun şikayetlerini ve övünmelerini dinledim. Ve bazen de suskunluklarına katlandım. Çünkü o benim gülüm.”

İsimler drama seçimlerinizde ne derece etkili olur? Dramanın ismine bakarak izlemek çok rastlanılır bir şey olmasa gerek, oyuncular ve konu varken di mi? Ama “Senin beni sevmeni seviyorum” ya da “Beni seven, seni seviyorum” gibi bir drama ismi görseniz izlemek istemez misiniz allasen?

Sırf ismine bakarak izleme kararı aldığım ve sevdiğim bir dramadan bahsetmek istiyorum bugün; “i love you love you loving me” orijinal ismiyle “wo aini aini aini wo”. Tekerleme gibi çok tatlı bi’ ada sahip. Bu bile izleme nedeni!

Çok küçük yaşlarda iki çocuk düşün. Biri kız, diğeri erkek. İkisinin de ebeveynlerinden birisi yok. Ve tatlı bir hanım -ki kendisini dramada sevimli gülüşüyle go goo diye tanıyıp bilip seveceğiz- bu iki yalnız anne ve babayı bir araya getiriyor. Lakin kader evlenmelerine izin vermiyor ve kaza geçirip ölen çiftimiz arkada çocuklarını bırakarak bu dünyaya veda ediyorlar. Go goo’muz da yetim kalan iki çocuğu kendi çocukları gibi abla kardeş olarak büyütüyor. Ama çocuklar da kan bağlarının olmadığının bilincinde. Bu notu özellikle düşmek istedim sonra konu karışıklık yaratmasın zihinde diye. İşte neyse sonra büyüyorlar ve dramamıza konu olacak olaylar başlıyor.

Hayatımda bu kadar sevimli iki tip görmedim! Bir yanda miskin, dağınık, oldukça saf ve “kardeş”ini aşırı derecede seven bir kız Chloe Wang (Dan- Dan); diğer yanda “abla”sının dağınıklığını toplayan, her gün erkenden kalkıp ablasının kahvaltısını hazırlayan, ablasının saflığından yararlanmak isteyen erkeklere karşı koruyucu, sevdiği insanlara bağlanışı takdir edilesi, dünyanın en güzel gamzeli adamlarından bir erkek Jasper Liu(Skye) başrollerimiz.

Jasper Liu’nin gamzelerine ve kendisine her ne kadar bayıldıysam da, dizideki karakterine az küfretmedim bu vesileyle belirteyim. Bir insan bu kadar mı kararsız olur? Bu kadar mı anlayışsız olur ya hu? Kızcağızı az ağlatmadı yazık. Ama on numara ev adamı olurmuş kendisinden anladık=P
Çok sıcak bir aile olmuşlar. İzlerken ilişkilerine bayıldım; habire oy ne tatlılar, oy yirim filan diye diye izledim başlarda diziyi. Bu bayılmalarımla nazar değdirmiş, dramanın seyrini etkilemiş olabilirim=P

Bu sıcak aile tablosu ne zaman bozulur tahmin et? Evet; bildin! 4. bir kişi tabloya girmeye çalıştığında. Ki tabloya giren kız cidden odundu ya hu, hiç sevmedim. Oldukça soğuk nevale, sert, dik dik konuşan bir ablaydı. Özet geçiyorum; Skye, dibinde dünyalar tatlısı bir kız dururken gidip soğuk nevalenin birine aşık oluyor.

Ve o anlardan sonra yavaş yavaş Skye ile Dan Dan’ın uzaklaşmalarını seyrediyoruz. Eskisi gibi birlikte film izleyemiyorlar, işe gidemiyorlar birlikte, kahvaltılarda bile yalnız değiller, eskiden çat kapı Dan Dan’ın odasına girip yatağından kızı çeken Skye, artık kapı ardından seslenip uyandırmaya başlıyor Dan Dan’ı. Hani demiş ya şair; “Ayrılık ne araya mesafelerin girmesi ne de başka bir şey. Ayrılık insanın içini dökmekten vazgeçmesi” diye. Öyle. Aynı evde iki yabancı haline dönüşüyorlar. Aralarında ikisinin de rahatsız olduğu bir duvar örülmesine neden oluyor araya giren 4. 5. kişiler. Ama her ne kadar duvardan rahatsız olsalar da o duvarı yok etmeye cesaret de gösteremiyorlar. Öyle bir durumda ilerliyor dizi.

Bu Tayvan dramalarında, Çin dramalarında niyeyse sonlarda batırma diye bir şey var. Bunun da sonunu çok sevemedim; tatmin edici değildi. Daha uzun olabilirdi o son kısımlar. Ama gene de şükrettim Apple In Your Eyes’tan sonra. 13 bölümcük sevimli karakterleriyle, sevimli bir dizi. Çok büyük beklentilerle izlenilmesi hayal kırıklığı yaratabilir; böylesi bir konuyla büyük beklentilere girmemek lazım zati de. Benim severek izlediğim bir diziydi.

Dramadan görüntüler eşliğinde başlangıç müziğini de paylaşalım o zaman;

Sevgiler..

"IUUI- Wo Aini Aini Aini Wo" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir