Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

Flipped

9 yıl önce 166 okuma
Okunma Süresi: 3 dakika

Flipped
(İlk Aşk)

“Ne zaman aşktan söz etsem, benim aşkım sizi kızdırır…”

Aynı isimli bir romandan sinemaya uyarlanmış; başrollerinde 96 doğumlu Madeline Carroll ve ’95 doğumlu Callan Mcauliffe’ın rol aldığı “ilk aşk”ı konu alan sevimli mi sevimli bir holivud filmi Flipped. Hatta başrollerde çocuklar bile olsa on numara aşk filmi çekilebilinirmişin ispatı gibi olmuş.

Hikayemiz; Bryce’ın ve ailesinin, Juli’nin evlerinin tam karşısına taşınmalarıyla başlıyor. Küçük kız ilk görüşte kendi deyimiyle “Bryce’ın büyüleyici gözleriyle” karşılaşır karşılaşmaz, aşık oluyor küçük çocuğa ve o zamandan sonra hep Bryce’ın peşinde. Peşinde derken elde etmeye çalışıyor mealinde değil, harbi harbi takipte=P Hatta Bryce’ın kavun gibi kokan saçlarını koklamak hobisi =P O sahne çok efsaneydi ama ya=)

Bir de diğer kısımdan bakıyoruz olaya. Sürekli yapışkan bir kız tarafından tabiri caizse taciz edilen küçük sevimli, sinirli ve çekingen Bryce. Malumunuz erkeklerin sevdiklerini saç çekerek olsun, iterek olsun belirttiği yaşlardan bahsediyoruz, orta öğretim yılları. Büyüyünce hoşuna gidecek tüm davranışlar o yaşta nefret nedeni. Ciddi ciddi Juli’den nefret eden bir Bryce var hikayemizde.  Ailesinden kaynaklı sevgiyi pek bilmeyen, sevse bile sevgisini göstermede tutuk insanların arasında yetişmesinden mütevellit Juli’nin tüm hareketleri rahatsız ediyor küçük delikanlımızı. Rahatsız ediyor hafif tabir oldu; çıldırıyor Juli etrafındayken:)

Bayıla bayıla izlediğim, bu kadar kısacık mı film diye serzenişte bulunduğum, daha olaydı da izleyeydik diye sitem ettiğim, karakterlere bayıldığım sımsıcak bir aşk filmi. Başroldekiler çocuk olunca aşklarının saflığı, masumiyeti içinizi ısıtıyor. Başlarda Bryce’dan nefret ettim, nasıl kendi Juli’den nefret ettiyse =) Hele o ağaç sahnesi. Spoilera girmesin diye Bryce’a hazırladığım lafları söyleyemiyorum ama sen haksızsın Bryce! Yumurta sahnesini filan hiç saymıyorum bak daha. Neyse ağzımdan spoilerlar kaçmadan susuyorum=)

Genelde filmler için bu tabiri kullanmam ama; boş bir karesi yok filmin. Bir sahne de öylesine yapılmış olsun di mi? Yok. Bir de olaya diğer filmlerdeki gibi tek taraftan bakmıyorsun; ardı ardına iki tarafın da penceresinden bakma şansı yaratılmış. İki çocuğun bakış açısıyla aynı olayları izlemek hiç sıkmıyor, aksine bakalım ne yapmak istemiş aslında da ne yapmış moduna giriyorsunuz çünkü. Gerçi ben Bryce’ı hiçbir zaman haklı bulamadım ama =P Gene de sevimli çocuk. İleride çok canlar yakacak belli=) Ciddi ciddi çok güzel bakışları var çocuğun. Yalnız nasıl dünyalar güzeli bir kız o, insan nasıl sevmez? Oyunculukları başarılıydı ikisinin de. Aileleri hususuna girmeyeceğim, ama insanlar gerçekten ailelerinin kopyası oluyormuş. Bu film, bunu bir daha kanıtlamış. Neyse efenim, muhakkak izlenmesi gereken filmler listemde oluyor kendisi. Seveceksiniz bence.

“Kimilerimiz soluk, kimilerimiz parlak, kimilerimiz ise ışıl ışıldır. Ama çok nadiren rengarenk birisiyle karşılaşırsın ve işte o zaman hiçbir şeyle kıyaslanamaz.” Rengarenk insanlar bulur musunuz bilemem ama; hayatınızı renklendirmeye bu filmle başlayabilirsiniz!

Sevgiler..

"Flipped" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir