Uzak Doğu Filmleri ve Dizileri

A LOVE SO BEAUTİFUL

4 yıl önce 99 okuma
Okunma Süresi: 3 dakika
"gözlerin gözlerime değince
felaketim olurdu ağlardım
beni sevmiyordun bilirdim
bir sevdiğin vardı duyardım
çöp gibi bir oğlan ipince
hayırsızın biriydi fikrimce
ne vakit karşımda görsem
öldüreceğimden korkardım
felaketim olurdu ağlardım.."

Huzurlarınızda 2017 senesine ait, yayınlandığı dönemden oldukça popüler olan bir Tayvan draması.. Başrollerinde Shen Yue ( Meteor Garden başrolü ablamız) ve Hu Yitian’ın yer aldığı; ama benim için başrolün Gao Zhiting (Wu Bosong rolüyle kalbimi çalmıştır kendisi bu dizide =P ) olduğu dizidir efenim. Neden Bosong? Binlerce drama izlemişimdir; ikinci erkeklerin itici olduğu, seçilmesinin abes olduğu çok drama görmüşümdür. Ama bu dramada bu çocuğu niye ikinci adam rolüne layık gördüler diye çemkire çemkire izledim 24 bölümü de. Senarist niçün yaptın bunu? Sakinim, diziye geçiyorum.

Playful Kiss dizisini izlemiş olanlar bu diziyle benzerliklerini direkt fark edeceklerdir. Aşırı benzer buldum genel yapı itibariyle. Playful Kiss’i daha çok sevdiğimi söyleyebilirim ancak. Bu dramayı ise tabiri caizse ilerlete ilerlete zorla bitirdim. Yarım bırakmaktan nefret ettiğim için ve de Bosong’a n’oldu diye izledim tüm bölümleri hızlı bir şekilde.


Tayvan dizilerinden çok keyif aldıklarım olmuştur; ancak bu dizi beni popüleritesinden kaynaklı ciddi hayal kırıklığına uğrattı. Niye bu kadar popüler ben çözemedim. Hayatımdan birkaç günü çaldı diye düşman bile oldum diziye hatta=)

Konu olarak Playful Kiss’e hakim olmayanlar için artık girizgah yapalım. Çok küçük yaşlardan beri arkadaş olan bir erkeğimiz ve bir kızımız var. Kız oğlumuza takıntılı şekilde aşık, rahatsız edici boyutta aşık. Devamlı çevresinde, zamk gibi yapışmış durumda. Okulun başarısız, sakar bir kızı başrollerde alışkın olduğumuz üzere.

Oğlumuz ise başarılı, ailesel problemleri olan; bundan mütevellit karakterinde bu sorunların emarelerine rastladığımız soğuk, donuk, ukala bir çocuk. Zamk gibi yapışılmasından çok rahatsız; ancak çevresinde kendisini ilah gibi gören bir kızın olmasından ötürü itiraf edemese de mutlu, özgüvenli. Kızın çevresinde olmasını istemiyor; ancak çevresinde olmamasını da istemiyor. Bu aşamada kliniksel bir vaka bence; ama o kadar alıştırılmışız ki bu tarz durumlara. Başka türlüsü garip geliyor.

Konumuz bu iki karakterin birbirleri ile ilişkilerini lise döneminden iş hayatlarına kadar ele alıyor. İş hayatlarını da bir süreliğine görüyoruz. Esasında sadece bu iki karakter yok; 5’li bir tayfa var dizide. Aralarındaki arkadaşlık ilişkisi çok tatlıydı. Bu gruptaki en tatlı insan da Bosong isimli sporcu, karizmatik çocuk, adam kayırdım evet=P

Bosong; başrol kızımızı her şeye rağmen o kadar güzel seviyor ki. Hani bazı anlarda bir şeyler dilersiniz ve o dilekleriniz hiç gerçek olmaz. Bu çocuk kızın her dileğinin gerçek olması için o kadar uğraş verdi ki. Yok artık bunca şey ancak dizide olur diyorsanız nedeni hep bu yakuşuklu. Kar bile yağdırdı ya daha ne yapsın? =) Belki işe yaramıştır bu yaptıkları ikinci adam dediğime bakmayın, afişten hep öyle demem =) Bosong gibi insanlar hayatınızda olmalı, gerçekten olmalı.

Dizinin 24 bölüm olması bence çok gereksizmiş, gereksiz uzatılmış. Bir süre sonra konunun rutine dönmesi de çok sıkıyor. Bitse de gitsek modunda izlemem hep bunlardandı. Netflix’ten çok rahat ulaşılabildiği için açıkçası tercih ettim. Siz de gerçekten ne kadar sıkıcı olabilir ki diyorsanız lütfen bi’ izleyin. Dramaseverler içinde tek sevmeyen ben olamam diğğ mi?

Sevgilerimle…

"A LOVE SO BEAUTİFUL" için yapılan yorumlar

Merhaba ben o kadar sıkılmadım diziden ama bosong için izlediğim doğrudur. Bir ihtimal dedim sonuna kadar hele son bölümlerde başrolle arası çok iyi değildi kızın dedim olurlar belki. Sonu baştan belli bir dizi olsa bile ümidimi kaybetmedim ama yanıldım tabiki 🙁
Veee beşli gruptaki diğer çift daha tatlı geldi bana onlar baş rol olsa daha güzel bir hikaye izlerdik diye düşünüyorum. Bir de bir şey sorucam Tayvan la Çin dramaları arasındaki fark ne aynı dili konuşuyorlar sanırım ben çin dizisi sanıyordum bunu

Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir